Úvod > Info

Váš rodinný makléř

Info články
Vše okolo Vaše bydlení a financí

Obsah:

  1. Proto, abychom Vám mohli nabídnout...
  2. Zajištění životního standartu...
  3. Svým makléřům plaťte dobře...
  4. Rizikové pojištění, aneb cena života
  5. Penzijní připojištění
  6. Jak vyzrát na krizi? Zvyšte své finanční IQ
  7. Finanční gramotnost

1. Proto, abychom vám mohli nabídnout ucelený servis

( Josef Plachý )

Abychom Vám mohli nabídnout ucelený servis týkající se Vašeho bydlení, rozšířili jsme naší nabídku o realitní činnost a finanční a pojišťovací služby.
Díky našim zkušenostem jsme schopni Vám pomoci Vaši nemovitost připravit k prodeji
( viz naše nabídka na JPprima.cz), zároveň nalézt toho správného kupce a zajistit veškeré právní služby s prodejem spojené. Zároveň můžeme zprostředkovat financování, pojištění životní i neživotní i zajímavý investiční program.
Novinkou na trhu je kombinace životního investičního pojištění a hypotečního úvěru jenž je z části splácen z výnosů investiční části pojištění.
V opačném případě, tedy pokud nemovitost hledáte, vynaložíme veškeré úsilí a naše kontakty, abychom pro Vás našli vhodný objekt dle Vašich požadavků, pomohli Vám projít celým procesem nabytí a poté můžeme opět nabídnout naše služby k zvelebení Vašeho nového domova.
Zároveň nabízíme našim klientům službu správa nemovitostí a případně zajistíme ostrahu nemovitosti.
Tuto službu můžete využít pokud svou nemovitost nevyužíváte celoročně, ale i tehdy, pokud na údržbu sami nemáte dostatek času.
(zpět na obsah)


2. Zajištení životního standartu v seniorském věku

je v dnešní době velice ožehavé téma i vzhledem k demografickému vývoji.
Zajímavým a zároveň dnes žádaným produktem z oboru pojišťovnictví, jsme schopni vyřešit Vaši budoucnost a zároveň zajistit zhodnocování vašich úspor 8mi i více % ročně. Zajímavým a zároveň dnes žádaným produktem z oboru pojišťovnictví, jsme schopni vyřešit Vaši budoucnost, případně v kombinaci s připojištěním zajistit Vás i Vaši rodinu. Ne malou výhodou jsou další finanční úspory ve formně daňových zvýhodnění.
Tento produkt využívají naši klienti z řad zaměstnavatelů i jako jeden z motivačních nástrojů pro své zaměstnance. Pro zaměstnavatele je to nákladová položka - oproti jiným formám odměny a zaměstnancům se otvírá možnost dalšího spoření s velice zajímavým zhodnocováním úspor.
(zpět na obsah)


3. Svým makléřům plaťte dobře
Jestliže jenom myslíte, jak zkrátit jejich provize, proč by měli chtít pro Vás pracovat ?

( Robert T. Kiyosaki )

Často je vidět, jak lidé vyvěsí na svůj dům nápis "Na prodej přímo od majitele"
Žijeme ve věku informací a informace jsou k nezaplacení. Dobrý makléř by měly být Vaše oči a uši na trhu, na rozdíl od Vás je tam každý den. Díky tomu by Vám měl poskytnout nejen iformace, ale také by Vám měl věnovat nějaký čas, aby Vás vzdělával. Lidé, kteří sami prodávají svůj dům, či vyřizují hypotéku, pojištění ....., si příliš necení svého času. Mnoho lidí trvá na patnácti až dvaceti procentním spropitném v restauraci a to i za nepříliš kvalitní služby. Přitom si stěžují, když mají makléři zaplatit tři až sedm procent.......

Najděte si makléře, kterému leží na srdci Váše zájmy - dejte mu vydělat - neproděláte.
Opravdu pro Vás vybíráme jen ty nejkvalitněší produkty našich bankovních a pojišťovacích ústavů. A navíc, většinou nám za to Vy nic neplatíte.
(zpět na obsah)


4. Rizikové pojištění, aneb cena života

Na pojišťovacím trhu nalezneme celou řadu různých produktů, které odškodní naše blízké v případě smrti. Většinou se jedná o kombinaci s úrazovým pojištěním nebo nám poradce nabídne investiční životní pojištění. Co když nás ale investice nezajímají a proti úrazu se pojišťovat nechceme? Pak přichází na řadu rizikové životní pojištění.
(zpět na obsah)


5. Penzijní připojištění

Přes čtyři miliony pracujících se ohledně důchodového zajištění už nespoléhají jen na stát. Tedy nejméně čtyři miliony těch, kteří si spoří prostřednictvím penzijních fondů. Vedou je k tomu obavy o státní systém obživy důchodců, nebo výhodnost? Pojďme počítat... Vyplatí se mi spořit na důchod? Polovina naší populace v aktivním věku už se rozhodla. A zvolila si penzijní fondy. Co zbývající polovina? Ta buď věří státu a jeho penzijnímu „průtokovému“ uspořádání důchodů, nebo si vybrala jiné, možná rizikovější, ale zato výnosnější produkty. Proto, abychom se mohli rozhodnout správně, si nevystačíme s kupeckými počty. Penzijní připojištění realizované prostřednictvím fondů je totiž poměrně komplikovaným nástrojem. Do hry vstupuje nejenom samotné zhodnocení, ale i státní příspěvek, úlevy na daních, inflace a v neposlední řadě také míra rizika, že o své úspory přijdeme.
(zpět na obsah)


6. Jak vyzrát na krizi? Zvyšte své finanční IQ

Pokud by Robert T. Kiyosaki tvořil koncepci vysoké školství v Česku, stala by se kniha Zvyšte své finanční IQ biblí. V době světové krize je pět typů finanční inteligence alfou a omegou pro lidi, kteří chtějí nejen uchránit své bohatství ale zároveň ho i navyšovat.
Zvyšte své finanční IQ patří do série Bohatý táta, chudý táta, tedy publikací patřící ke světovým bestsellerům. Předmluvu tentokrát napsal Donald J. Trump, developer mrakodrapů a v Česku známý hlavně jako exmanžel Ivanky Trumpové. Ten knihu charakterizoval jednoznačně: „To, o čem Robert mluví a co učí, je dnes mnohem důležitější než kdy jindy… Jedním z prvních kroků k tomu, abyste byli bohatší tím, že budete chytře zacházet se svými penězi, je využití příležitostí, které se vám nabízejí. A právě teď se vám naskytla velká příležitost,“ píše v předmluvě. Tajemství, jak navyšovat a množit bohatství, Robert Kiyosaki vysvětluje v pěti typech finančního IQ.

1. finanční IQ: Jak vydělat více peněz
Základním předpokladem pro tento typ inteligence je vymazat z mysli strach z neúspěchu. Mnoho lidí nedokáže udělat první krok jen z obavy, že by přišli o to málo, co nyní vlastní. Život je dobrodružství, který vás má naučit a především nikdy nedovolte vzdát se, když prohráváte. Robert Kiyosaki uvádí příklad z vlastního života. V sedmdesátých letech po vojenské službě u námořní pěchoty mohl nastoupit jako lodní důstojník do naftařské společnosti Standard Oil za 60 tisíc dolarů ročně. Přesto zvolil práci obchodníka v Xeroxu s mizerným platem 720 dolarů měsíčně. Proč? Práce důstojníka na tankeru jen těžko někoho obohatí, ačkoliv je lépe placená. Cesta „podnikatele“ v Xeroxu nabízela v budoucnu mnohem vyšší výdělky než jistota u Standard Oil.

Druhou mincí úspěchu navyšování příjmu je cashflow kvadrant. Robert Kiyosaki jím v knize Bohatý táta, chudý táta obrátil účetní zákony naruby. Chudnutí středních vrstev spočívá podle něj v tom, že lidé své příjmy investují do pasiv. V těch se skrývají domy na hypotéky, v nichž bydlí, auta či věci nakoupené na kreditní karty. V podstatě veškeré „zboží“, které vysává z peněženek ještě více peněz a žádné nepřináší. Bohatí lidé oproti tomu investují do nemovitostí na pronájem, komodit či firem, které jim opět zvyšují příjmy. O pravdivosti cashflow kvadrantu se v současné době přesvědčuje mnoho Američanů, kteří si dosud mysleli, že jejich refinancované domy na hypotéky jsou aktivy.

2. finanční IQ: Jak chránit své peníze
Druhý typ finanční inteligence lze snadno změřit – stačí zjistit, kolik procent z hrubého příjmu člověk skutečně dostane na účet. Jako škodnou v tomto směru působí úředníci finančních úřadů, bankéři a makléři neboli prodejci, kteří s vidinou poplatků či provize nabízí různé finanční produkty. Pravidlo, které radí tvrdě pracovat, ukládat peníze, zbavit se dluhů, žít skromně a investovat do podílových fondů, považuje Kiyosaki za zastaralé.

3. finanční IQ: Jak zvládat rozpočet
Princip rodinného rozpočtu, jež se snaží ušetřit na čemkoliv, dlouhodobě nemůže fungovat. Samozřejmě můžete kupovat levnější sýr, místo Coca-coly pít vodu a ženu pozvat při svíčkách na polední menu, které je levnější než večeře. Ovšem znáte někoho, kdo se prošetřil k příjmu dvě stě tisíc měsíčně?

Při úvahách o rozpočtu je potřeba mysl obrátit druhým směrem – jak vytvořit přebytek bez „sekání“ nákladů. Kiyosaki k tomu dává jednoduchý návod – z každého příjmu, který dostanete na účet, dejte 30 % stranou a tyto peníze investujte. Nezáleží na tom, jestli vám zbylých 70 % stačí na zaplacení nájmu, složenek a dalších výdajů. Nejprve myslete na sebe a investování do aktiv, které vám přinesou další peníze. Pokud vám 70 % příjmu nestačí k pokrytí životních nákladů? Pak je nejspíše něco špatně a je potřeba se vrátit k prvnímu typu finanční inteligence – jak vydělat více peněz.

4. finanční IQ: Jak investovat peníze
Mnoho lidí se během finanční krize přesvědčuje o tom, že investovat do diverzifikovaného portfolia nepřináší jistotu. Naopak dobře zvolené úzce zaměřené portfolio má mnohem větší úspěchy. Rada skrytá v tomto „zákonu“ spočívá v nákupu nemovitostí nikoliv na kapitálový zisk, ale na pronájem. Jako druhou možnost Kiyosaki uvádí investice do podnikání. Autor je totiž již mnoho let známý jako velký příznivec network marketingu, který považuje za školu života.

5. finanční IQ: Jak zvýšit informovanost o financích
Žijeme v informačním věku, kdo vlastní znalosti, může dokázat cokoliv. Kdybyste se před 10 lety mohli podívat do budoucnosti a viděli důsledky finanční krize, dělali byste v oblasti financí to samé nebo byste svá rozhodnutí přehodnotili? Mnoho odborníků tvrdí, že vzdělávání patří v Česku k jedné z oblastí, která se obrovsky zanedbáná. Robert Kiyosaki doporučuje navštěvovat semináře, účastnit se profesionálních tréninků, spolupracovat s firmami provozující network marketing či začlenit se do cashflow klubů pojmenovaných po jeho hře Cashflow 101.

Život je dobrodružství, nebo nic

Robert Kiyosaki v knize shrnul veškeré dosavadní bestsellery do pěti finančních IQ a přidal rady, jež bude potřebovat každý v době krize. Finančních problémů se nikdo nezbaví. Jde o to, který ze dvou typů začnete řešit – problém s přebytkem či nedostatkem peněz. Nebo ještě tvrdší rčení Helen Kellerové, hlavní hrdinky filmu Vychovatelka: „Život je buď velké dobrodružství.. nebo nic.“

Robert Kiyosaki patří k lidem, jež můžete milovat, nenávidět, pomlouvat nebo cokoliv jiného. Na internetu najdete stovky webů, které tvrdí, že jeho mnoha set milionové jmění pochází z psaní knih a jako podnikatel v nemovitostech je neúspěšný. Podobně je to i s názory na Donalda Trumpa, který sdílí Kiyosakiho myšlenky a napsal s ním několik knih. „Donald Trump a jeho investice byly vždy především o jménu a mediální publicitě. Jedná se o jednoho z těch multimiliardářů, kteří postavili své impérium na velmi málo diverzifikovaném portfoliu aktiv. To se v této krizi může ukázat jako zničující vzhledem k poklesu cen nemovitostí a tomu, že bohaté vrstvy v USA v posledních měsících utrpěly značné ztráty. A samozřejmě vzhledem k tomu, že investice Donald Trumpa jsou do značné míry spojeny s jeho image, bankrot některých jeho aktivit pro něj může být velmi nepříjemný,“ říká například analytik Cyrrusu Marek Hatlapatka.

Ať si o něm myslíte cokoliv, tato kniha obsahuje základní principy fungování peněz. Nepoví vám to, zda máte investovat do akcií či nemovitostí, naučí vás mnohem důležitějším věcem. Kdo zná finanční principy, může skončit švorc klidně tisíckrát, aby se po tisícíprvé zvednul ze země v plné síle.

Článek vyšel v časopisu Osobní finance.
(zpět na obsah)

7. Finanční gramotnost

Na začátku nového tisíciletí jsme svědky nebývale rychlého rozvoje finančních služeb a paralelně s tím zažíváme i poměrně významnou změnu chování české populace. Tradičně konzervativní postoj k úsporám a zadlužování se postupně mění, rostou tendence k rychlé spotřebě i ochota občanů k zadlužování. Tyto tendence jsou zcela v souladu se začleňováním České republiky mezi moderní tržní ekonomiky, nejsou však zcela bez rizik a vyvolávají naléhavou potřebu alespoň základní orientace občanů ve světě financí. Bez základních ekonomických a finančních znalostí nelze činit kvalifikovaná rozhodnutí při správě osobních financí a rodinného majetku. To platí jak pro situaci, kdy jednotlivec či rodina potřebuje peníze půjčit, tak pro situaci, kdy naopak zamýšlí finanční prostředky investovat. Znalost rizik a dlouhodobých důsledků využívání jednotlivých produktů je ale zatím relativně nízká, ačkoli finanční rizika se stala jedním z hlavních témat dnešního světa.
Ohrožena je především mladá populace, která je obecně méně konzervativní a více náchylná k riziku. Vstup do dospělosti je spojen s řadou náročných změn a rozhodnutí, z nichž řada má finanční rozměr, často s dlouhodobým horizontem. V počátečních fázích osamostatňování jedince od rodičů je přitom zcela přirozené začít realizovat dlouhodobé investiční záměry s finančními prostředky, vypůjčenými často na jedno i více desetiletí. Bylo by politováníhodné, aby byla mladá generace dlouhodobě zatížena následky neprozíravých a ukvapených rozhodnutí, učiněných často jen z důvodu nízké finanční gramotnosti. Nejde přitom pouze o znalosti finančních produktů, ale o základy fungování tržní ekonomiky, o nichž by měl mít každý vzdělaný občan alespoň základní povědomí. Každý žák či student si dříve nebo později položí otázky typu: mám zkusit podnikat nebo mám být raději zaměstnancem? Bydlet ve svém nebo raději v nájmu? A odkud se vlastně berou peníze? Aby si na tyto otázky uměl dobře odpovědět, musí mít alespoň základní vědomosti o ekonomice a penězích..... Více na www.cnb.cz
(zpět na obsah)

Všem našim klientům nabízíme individuální přístup!

Uzavřením jakékoli smlouvy se stáváte našimi váženými zákazníky.
Pokud budete i Vy spokojeni, využijte našich dalších služeb na www.JPprima.cz s možnou výraznou slevou
a s naším prioritním přístupem k Vašim požadavkům.

Zpět na hlavní stránku

Chcete vědět jak jste na tom?

AktualityMotto životního pojištění:
Přesto, že byl Titanic považován za nepotopitelný, měl záchranné čluny. Rizika zmenšit neumíme. Jejich dopady však ano.....

budík za 5 min. 12

.....ještě není pozdě.

Nečekejte na zázrak, je tu Váš makléř.


Máte zájem o spolupráci???

Několik možností.


Přímo na nabídku nemovitostí!
WWW.
netrealit.cz/JPprima


Finanční gramotnost

( zdroj: Česká národní banka.)
odrážka V souladu se začleňováním České republiky mezi moderní tržní ekonomiky rostou tendence k rychlé spotřebě a ochotě občanů k zadlužování........

přečtěte si více
JPprima - Váš makléř 2009    www.jpprima.cz