Hypotéky zůstávají rekordně levné...
15.10.2013
V září se úrokové sazby o mnoho neposunuly. Průměrná úroková sazby u hypotečních úvěrů klesla z 3,01 procenta na přesná tři procenta. Výkyv je tedy minimální.

Banky lákají na podzimní akce
30.9.2013
Hned pět bank se rozhodlo zpříjemnit klientům financování bydlení a připravilo si pro ně podzimní akční nabídky. Slevy se týkají hlavně úrokových sazeb, které během srpna lehce vzrostly: Česká spořitelna, Komerční banka, LBBW, mBank, Unicredit.

Banky pomalu zvyšují úrokové sazby
4.9.2013
Zdá se, že období rekordně nízkých úrokových sazeb je u konce. Většina bank pomalu ale jistě zvyšuje úrokové sazby. Většinou není zvýšení nijak fatální, ale sazby budou pravděpodobně nadále stoupat.

Pokles úrokových sazeb se zastavil
20.8.2013
Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno?

Další rekord na hypotečním trhu. Sazby spadly pod tři procenta
1.8.2013
Průměrná úroková sazba hypoték stále klesá, v červenci se dostala na nový absolutní rekord. Z červnových 2,96 na 2,95 procenta. Zájem o hypoteční úvěry neklesá.

Další rekord na hypotečním trhu. Sazby stále klesají.
20.6.2013
Průměrná úroková sazba hypoték stále klesá, v květnu se dostala na nový absolutní rekord. Z dubnových 3,08 na 2,96 procenta. Zájemci o hypoteční úvěry vzali banky v květnu útokem.

Povodně: pojišťovny se bojí podvodů:
10.6.2013
Některé pojišťovny přestaly plošně pojišťovat riziko povodní a záplav. Obávají se totiž pojistných podvodů. Pojišťovny také začaly uplatňovat takzvanou karenční lhůtu, která vylučuje okamžité plnění z těchto rizik.

Refinancování: banky se předhánějí:
5.4.2013
Refinancování hypoték se letos bude týkat až sto tisíc klientů. Banky se tedy předhánějí v nabídkách akcí, bonusů a garancí.

Nový rekord v sazbách hypoték:
15.1.2013
Z listopadových 3,25 procenta klesla průměrná úroková sazba hypoték za prosinec na 3,17 procenta. Sazby jsou rekordní od roku 1995.

Nejnižší fixní sazby hypoték klesly pod 3,0%
1.12.2012
Banky hromadně snižují úrokové sazby: Tří a pětileté fixace klesají hluboko pod 3,0%.

Úrokové sazby jsou rekordně nízko
15.10.2012
Další rekord úrokových sazeb u hypotečních úvěrů na sebe nenechal dlouho čekat. Průměrné úrokové sazby v září klesly až na 3,46 procenta. Banky mají i přesto stále prostor pro další snižování.

DUMHYPOTEK se stal pojistným zprostředkovatelem
28.8.2012
V měsíci červenci získal DUMHYPOTEK licenci České národní banky jako pojistný zprostředkovatel. Rozšířil tak portfolio svých služeb i po pojistné produkty, tedy žívotní i neživotní pojištění, pojištění majetku, automobilů, pojištění firem i podnikatelů.

Sazby hypoték pokračují v poklesu
23.8.2012
Červencová průměrná úroková sazba měřená Fincentrum Hypoindexem podle předpovědí poklesla. Z červnových 3,61 na 3,59 procenta. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů snížily v červenci například Česká spořitelna, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a Wüstenrot hypoteční banka.

Hypotéky jsou zase levnější
4.7.2012
Česká národní banka snížila v závěru června úrokové sazby na rekordní minimum. Některé banky na to zareagovaly snížením úrokových sazeb u hypotečních úvěrů (Česká spořitelna, UnicreditBank, Wustenrot). Jiné zatím vyčkávají (ČSOB).

Česká spořitelna jedničkou na trhu v roce 2012
1.6.2012
Hypoteční banka ztratila své dlouholeté prvenství na hypotečním trhu. V letošním roce je jedničkou Česká spořitelna. Vyplývá to ze statistik Ministerstva pro místní rozvoj.

Úrokové sazby úvěrů na bydlení stále padají
1.3.2012
Snižování úrokových sazeb u hypotečních úvěrů zdaleka nekončí. Komerční banka, UniCredit Bank a Modrá pyramida snižují od 1. března úrokové sazby u svých úvěrů na bydlení.

Hypotéky jsou nejlevnější v historii.
16.1.2012
Hypotéky byly v prosinci nejlevnější v dosavadní historii. Vyplývá to z nejnovější statistiky společnosti Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot v uzavřených smlouvách.
Průměrná úroková sazba klesla z listopadových 3,66 na prosincových 3,56 procenta ročně.

Sazby hypoték na historických minimech.
6.11.2011
Úrokové sazby hypoték klesaly i v říjnu. Průměr je již pod 4,0%. Pokles byl tažen především snížením sazeb u tříletých a pětiletých fixací. Klesají i delší, desetileté fixace.


Sazby hypoték se blíží historickým minimům.
20.9.2011
Podle finančního serveru Fincentrum poklesly v srpnu úrokové sazby hypoték v průměru na 4,09 % z červencových 4,14 %. „Pokles byl tažen především snížením sazeb u tříletých a pětiletých fixací. Pětileté fixace v srpnu opět atakovaly svá dlouhodobá minima a od historicky nejnižších hodnot z října 2005 je dělí již jen pět bazických bodů. Úrokové sazby u tříletých fixací se v srpnu dostaly na 4,23%.


Úrokové sazby dále klesají. A o hodně.
20.8.2011
Hypoindex: Úrokové sazby u hypoték v červnu znovu klesly. Průměrná úroková sazba bez rozdílu fixace spadla o deset bazických bodů oproti květnovému srovnání. V červnu se tedy průměrná úroková sazba ukazatele Fincentrum Hypoindex dostala na 4,14 procenta. Klesající úrokové sazby lákají zájemce o vlastní bydlení. Spolu s hrozbou zvýšeného DPH je pro koupi nemovitosti opravdu vhodná doba. A to jak na běžné užívání, tak i jako investici.


Velké banky ovládají trh s hypotékami
16.6.2011
Hypoindex: Velké banky na čele s Hypoteční bankou a ČSOB, Komerční bankou a Českou spořitelnou letos v plné míře využívají své síly a dominují hypotečnímu trhu. Malé banky se nyní nacházejí ve složité situaci. Zatímco v loňském roce byly vítězem konkurenčního soupeření na trhu hypoték menší banky, jejichž tržní podíl na objemu nově sjednaných hypoték na konci roku vzrostl v součtu za 10% hranici, v tomto roce se situace částečně obrací. Velké banky v rámci nejrůznějších kampaní ještě více přiškrtily ceny, zatlačily na svou pobočkovou síť a díky tomu se jim daří získávat svůj tržní podíl zpět.


Hypoteční trh ovládly střednědobé fixace
01.4.2011
Hypoindex: Téměr 90 % všech v únoru poskytnutých hypoték bylo sjednáno úrokovou sazbou zafixovanou na 3 nebo 5 let. Od roku 2008 vzrostl jejich podíl o téměř 15%. Klient se totiž nesnaží při volbě fixace zohlednit pouze svůj odhad budoucích úrokových sazeb, ale měl by vzít v potaz také další události, které mohou v průběhu splácení nastat a na které bude muset nějakým způsobem reagovat. Za stávající úrovně nabízených úrokových sazeb a s ohledem na jejich nejistý budoucí vývoj (obavy plynou především z vysoké míry zadlužení mnohých ekonomik) není divu, že se klienti v drtivé většině přiklánějí k pevným úrokovým sazbám a delším fixacím.


Byty na hypotéku jsou nejdostupnější za 4 roky
01.2.2011
Hospodářské noviny: Pro Čechy, kteří mají jistotu zaměstnání, jsou byty na hypotéku nejdostupnější od roku 2007. Je to hlavně díky poklesu cen nemovitostí, ke kterému od té doby došlo. Nákupy bytů jsou teď výhodnější i zásluhou nízkých sazeb, byť současný úrok pro některé klienty může být o něco vyšší než před čtyřmi lety. Vyplývá to z údajů o vývoji prodejní ceny staršího panelového bytu v Praze a hypotečních úroků ve sledovaném období.


Hypoindex: Najdou úrokové sazby své dno?
01.1.2011
Sazby v minulém roce začaly klesat až ve druhém čtvrtletí a největší snížení pak nastalo na podzim, což výrazně pomohlo k oživení hypotečního trhu. Další oživování trhu můžeme očekávat také v roce 2011, pokles úroků však už tak výrazný nebude.


Hypoindex: Zlevňují i 100% hypotéky
01.12.2010
Hypotéky, kde částka úvěru se rovná odhadní ceně zastavené nemovitosti (100% LTV), byly jedním z prvních produktů, které doplatily na zhoršující se situaci na hypotečních trzích. 100% hypotéky zůstaly v nabídce 7 bank, nicméně s výjimkou klientů s excelentní bonitou, odcházeli běžní klienti z poboček zpravidla s nepořízenou. Nicméně i v této oblasti financování došlo v posledních měsících ke znatelnému poklesu sazeb.


Hypoindex: Český hypoteční trh se pěkně rozhýbal
01.11.2010
Jen za září objem poskytnutých hypoték dosáhnul 8 miliard korun, což je skoro o polovinu větší objem, než banky poskytnuly loni touhle dobou. Zvyšuje se ochota půjčovat i půjčovat si. Nejlevnější hypotéky by mohly být na konci zimy.


Hypoindex: Hit podzimních hypoték - Splacení části hypotéky zdarma
01.10.2010
Stále rozšiřující se nabídkou je možnost splacení části hypotéky bez sankcí. Předčasné splacení hypotéky nepatří mezi levné bankovní operace. Některé banky si naúčtují poplatek až ve výši 10 % předčasné splátky, jiné si de facto doúčtují úroky, které by inkasovaly do konce období fixace ze splacené částky.

Hypoindex: S podzimem přichází další snižování úroků
01.09.2010
Podzimní snižování úrokových sazeb hypotečních úvěrů přichází se začátkem září. Komerční banka zveřejnila inovovanou produktovou nabídku, doprovázenou akčními úrokovými sazbami až 3,95%. Ideální hypotéku České spořitelny mohou klienti získat s úrokem od 3,59%. Vrcholným překvapením trhu je však UniCredit, která snižuje Převratnou hypotéku až na 3,0%.

ČTK: Návrat k hypotékám
01.08.2010
Stát potvrzuje mírné oživení trhu. Tuzemské banky poskytly za první pololetí letošního roku občanům hypoteční úvěry v objemu 38,5 miliardy korun. To je o tři procenta meziročně méně. Uvedlo to ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Ve druhém čtvrtletí trh mírně oživil, banky celkem poskytly občanům hypotéky o objemu 22,51 miliardy korun, což je meziročně o 2,2 procenta více.

Hypoindex: Úrokové sazby hypoték prorazily pětiprocentní hranici
21.07.2010
Úrokové sazby prolomily magickou pětiprocentní hranici a dál pokračují v pádu. Klesající sazby nenechávají klienty v klidu a objem v červnu poskytnutých hypoték se již vyhoupl nad 8 miliardovou hranici, čímž se bankám opět podařilo překonat loňské výsledky.

Hypoindex: Banky pokračují ve snižování úrokových sazeb
1.06.2010
Trend snižování úrokových sazeb hypoték neustal ani v uplynulém měsíci. Během května se většina bank již dostala se svými nabídkovými úrokovými sazbami pod 5procentní hranici. Některé banky zvýhodňují krátké fixace, jiné dávají přednost dlouhodobým.

Hypoindex: Úrokové sazby pokračují v pádu
1.05.2010
S příchodem jara nastává s nezdolnou pravidelností oživení realitního trhu. Ruku v ruce s cyklickým oživením realitního trhu stoupá zájem i o hypoteční úvěry. Doba je pro pokles úrokových sazeb příznivá.

Deloitte: Objem hypoték letos mírně poroste
1.04.2010
Trh s byty a objem hypoték podle studie společností Deloitte a Hyposervis letos po loňském propadu čeká mírný růst. Podle studie by se letos měly ceny bytů dostat na 89 % průměru roku 2008, příští rok by to mělo být 92 %. Developeři věří, že počet letos prodaných bytů vzroste na 96 % roku 2008, kdy krize teprve začínala.

Úrokové sazby klesly na dvouleté minimum
17.03.2010
Úrokové sazby hypoték dva měsíce po sobě znatelně klesají. Na zájmu klientů o nové hypoteční úvěry tento trend však zatím znát není.

Hypoteční trh se v lednu vrátil k pádu
17.02.2010
Po nadějném závěru loňského roku se hypoteční trh znovu vrátil na dráhu sestupu. Podle společnosti Fincentrum bylo v lednu poskytnuto 2533 hypoték v celkovém objemu 4,28 miliardy korun. V meziměsíčním srovnání představuje lednový výsledek propad o 30 procent, meziročně byl objem poskytnutých hypoték o sedm procent nižší, vyplývá to z ukazatele Fincentrum Hypoindex.

Konec úrokové láce na dohled
12.01.2010
Od ceny peněz lze čekat v nejbližších měsících a zřejmě i letech jediné – poroste. Končí doba nízkých úroků a dostupnosti půjček. Každý, kdo zvažuje nákup nemovitosti financovaný zčásti hypotékou, by měl hodně přidat do kroku a učinit vše potřebné ještě v letošním prvním pololetí. Čím dříve, tím lépe. A s delším fixačním obdobím – tří- či pětiletým. Úrokové sazby v české kotlině porostou.