Úvod > Investice > Zlato

Váš rodinný makléř

Proč investovat do zlata

Zlato je používáno jako platidlo už po několik tisíciletí. Lidé už po dlouhé generace ví, že zlato si na rozdíl od papírových peněz dokázalo uchovat vždy dlouhodobě svoji hodnotu.


KUPNÍ SÍLA ČESKÉ KORUNY SE VLIVEM INFLACE OD ROKU 1990 SNÍŽILA O 60%!

kupni sila


Objem nově vytěženého množství zlata na trhu se nemůže zvyšovat nikdy tak rychle jako se tisknou nové peníze.

Množství zlata na trhu se nemůže zvyšovat tak rychle, jako se tisknou peníze, což vede k oslabení dolaru. Netvrdím, že dolar jde ke dnu, ale když se tisknou jakékoliv nové peníze, ztratí vždy kupní sílu. Proto kupujte pravidelně zlato.

Marc Faber, proslulý švýcarský investor ,
Hospodářské noviny.

CENA ZLATA NA TRHU ROSTE UŽ 10 LET V ŘADĚ

Nárůst hodnoty zlata za posledních 8 let je přes 300%. Z důvodu soustavného tisku velkého množství nových papírových peněz se tento trend zřejmě nezmění. ( GOLD graf - vývoj ceny zlata za 10 let )

zlato - 10 let

SROVNÁNÍ ZHODNOCENÍ NA TRHU V OBDOBÍ 1999 - 2009:

INFLACE ……………………..……. 36%
BANKOVNÍ VKLADY …………….. 28%
DLUHOPISY ………………………. 55%
ZLATO …………………………….... 321%

KUPNÍ SÍLA PAPÍROVÝCH PENĚZ NA ROZDÍL OD ZLATA KLESÁ :

Inflace mění cenu u papírových peněz, nikoli však u zlata.

(cena 20 dolarů nebo také 1 unce zlata)
oblekOBLEK V ROCE 2008
(cena 1000 dolarů nebo stále stejná 1 unce zlata)

Zlato si na rozdíl od papírových peněz dokáže dlohodobě udržet svoji hodnotu!

5 DŮVODŮ PROČ SI KOUPIT ZLATO:

BEZPEČNOST a JISTOTA Už po tisíciletí je zlato jedním z nejspolehlivějších způsobů uchování hodnoty. Ve všech 194 zemích světa je zlato uznáváno jako univerzální měna. Státy i národní banky si zvolily zlato jako úřední rezervu. NEZÁVISLOST Hodnota vzácných kovů je nezávislá na vládách i měnách jednotlivých zemí, produktivitě a dalších lokálních ekonomických a politických faktorech. STABILITA I když cena vzácných kovů může krátkodobě kolísat, jejich hodnota zůstává bez ohledu na roky růstu nebo období krize vždy dlouhodobě stabilní. OCHRANA PROTI INFLACI Množství zlata na trhu se nemůže zvyšovat tak rychle jako se tisknou peníze. Čím více je nových peněz na trhu, tím více klesá jejich hodnota. Také proto zlato již 10 let v řadě za sebou přineslo svým majitelům významné zhodnocení. DOSTUPNOST A LIKVIDITA Zlato je možné kdykoliv zaměnit zpět na peníze a to 24 hodin denně kdekoliv na světě. Výhodou držení menších cihliček je možnost prodat zlato po částech.


ZLATO JE JISTOTA

Investování do zlata je velmi konzervativní a bezpečný způsob uložení majetku. Je to pojistka, která Vaše bohatství spolehlivě ochrání v nejisté době, v časech finanční nebo hospodářské krize. Nákupem zlata se můžete dobře ochránit před inflací, zabezpečit se na budoucnost nebo bezpečně uchovat rodinný majetek pro příští generace. Všechny země světa uznávají zlato jako mezinárodní měnu a zvolily si zlato jako svoji úřední rezervu. Vzhledem k tomu, že se většina zemí snaží své zásoby zlata i nadále rozšiřovat, nebude to špatným rozhodnutím ani pro Vás.


Neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Rádi Vám připravíme plán na míru.
Váš rodinný makléř je Vám plně k dispozici.
Přečtěte si spoření se zlatem

zdroj:nakupzlato.cz

Chcete vědět jak jste na tom?

Aktuality

Spoření se zlatem

( zdroj: Česká národní banka.)
odrážka Díky globálně se rozrůstajícímu zadlužení státních ekonomik... v období řízeného tisku velkého množství ničím nekrytých bankovek...........

přečtěte si více

Vydělávejte, když jiní prodělávají:
Cost Average Effect

( zdroj: nakup-zlata)
odrážka Vrtá vám hlavou, proč dobří investoři vydělávají i během krize? Proč si i při pohledu na padající kurzy zachovávají klid, a proč nedělají ukvapená rozhodnutí? Odpověď hledejte v pravidlu Efektu průměrných nákladů, které můžete snadno ovládnout i vy.

přečtěte si více

Finanční gramotnost

( zdroj: Česká národní banka.)
odrážka V souladu se začleňováním České republiky mezi moderní tržní ekonomiky rostou tendence k rychlé spotřebě a ochotě občanů k zadlužování........

přečtěte si více

Máte zájem o spolupráci???
nebo chcete jen více informací???

Několik možností.
JPprima - Váš makléř 2009    www.jpprima.cz